KURSUMUZ HAKKINDA
       Eğitim kadromuz
       Direksiyon sınav yerimiz
       Motosiklet eğitim pistimiz
       Eğitim araçlarımız
       Ulaşım-iletişim
       Kurslarımızdan Kareler
SINAV
       Sınav tarihleri
       Ehliyet sınav harçları
       Ehliyet sınav soruları
       Direksiyon sınavı
       Ehliyet sınav sonuçları
EHLİYET ÇEŞİTLERİ
       Kamyon - tır ehliyeti
       Otobüs - minibüs ehliyeti
       Otomobil ehliyeti
       Motosiklet ehliyeti
       Ehliyette stajyerlik
       Engelli ehliyeti
       Otomatik vites ehliyet
Driving school
       Click for english
ANASAYFA
KAYIT
       Yeni ehliyet sınıfları
       Direksiyon programı
       Gerekli evraklar
       Online kayıt
       Ders programı
TRAFİK MÜRACAAT
       Trafik İşlemleri
       Ehliyet vergileri
       Ehliyet randevu
ÖZEL DERS
       Otomatik vites
       Özel direksiyon dersi
       Özel Motosiklet Dersi
EĞİTİM VİDEOLARI
       Ehliyet sınavı video 1
       Yeni Direksiyon Sınavı
       Sınav harcı yatırma
       Ehliyet sınavı Video 2
       Ehliyet sınavı Video 3
       Güvenli sürüş teknikleri
PRATİK BİLGİLER
       Park oyunları
       Göz testi
       Trafik sözlüğü
SRC BELGESİ
       Src gerekli evraklar
       Src nedir?
       Sınavlı src belgesi
       Psikoteknik
       Sınavsız src Belgesi
TESTLER
        Araç Tekniği Testleri
        Trafik Testleri
        İlk Yardım Testleri
        Trafik Adabı Testleri
DERS ANLATIMLARI
        Araç Tekniği Dersleri
        Trafik Dersleri
        İlk Yardım Dersleri
        Trafik Adabı Dersleri

ÖZEL DİREKSİYON DERSİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

07:00- 22:00 saatleri arasında istediğiniz saatte ders alabilirsiniz. Bunun için önceden randevu alarak size uygun saatlerde yerinizi ayırtmanız gerekir.

Özel direksiyon dersleri bir gün içerisinde en az iki saatlik seanslar halinde verilir. Ders saati kursiyerin direksiyon başına oturması ile başlar. Bir seans iki ders saatinden, bir ders saati ise 50 dakika çalışma ve 10 dakikalık tenefüsten oluşur.

Kaç saat direksyon dersinin sizin için yeterli olabileceğini direksiyon hocanız ile ilk özel dersiniz sırasında beraber kararlaştırabilirsiniz. Genellikle başlangıç seviyesi kursiyerlerimiz için 10 saatlik bir program yeterli olmaktadır.

Kurumumuzun özel donanımlı araçları ile yapılacak özel direksiyon dersi sırasında yaşanabilecek kazalardan ve trafik cezalarından asla sorunlu tutulmazsınız. Sizden hiçbir şekilde ek ücret (yakıt ücreti, öğretmen ücreti, yol ücreti vb.) talep edilmez.

ÖZEL DİREKSİYON DERSİ ÜCRETLERİ

Bir ders saati ücreti manuel vitesli ve otomatik vitesli araçla 85 TL dir. Bir seyans iki ders saatinden oluşur.

KAMPANYALI ÖZEL DERS PAKETLERİ:

Manuel veya otomatik vitesli Araçla 10 saatlik Paket Program: 800 TL

KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ÖDEME İMKANI

Bonus ve World Card ile vade faksız 9 taksitle ödeme yapma imkanınız bulunmaktadır.

Özel Direksiyon Dersi İstiklal Sürücü Kursu'ndan alınır...

İstiklal Sürücü Kursu olarak ehliyeti olan, ancak trafikte sürüş deneyimi elde etmek isteyenler için akan trafikte manuel ve otomatik vitesli araçlarla özel direksiyon dersleri vermekteyiz.

Son Model Özel Donanımlı M.E.B. Onaylı Araçlar...

Hangi araçta özel direksiyon dersi alacağınız güvenliğiniz, yeni araçlarda bulunan donanımlara alışmanız ve konforunuz açısından önemli olduğu kadar, ders alacağınız aracın resmi olarak ders verme yetkisinin bulunması da çok önemlidir. Direksiyon dersi alınan araçta çift fren çift debriyaj sisteminin bulunması ve aracın milli eğitim bakanlığından onaylı ve donanımının ruhsatına işli bulunması kanunen zorunludur. Kursumuzun tüm araçları milli eğitim bakanlığından çalışma izinli / onaylıdır.

M.E.B. Onaylı Sertifikalı Öğretmenler...

Usta öğreticilerimizin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı, çalışma izinli ve onaylıdır. Bütün öğretmenlerimiz Sürücü Kursu'nda aktif olarak görev yapmakta, birer teorisyen olmanın yanı sıra üstün pratik tecrübeye sahiptirler.

Adresinizden Alıp Adresinize Bırakıyoruz...

Özel direksiyon dersi alan kursiyerlerimizi istenirse kendi adreslerinden alarak en yakın uygun güzergahta derse başlayıp, dersi en yakın uygun güzergahta tamamladıktan sonra yine adreslerine bırakıyoruz.

Evde İşe, İşten Eve Direksiyon Dersi...

Yine istenirse işyerinizden eviniz ya da evinizden işyeriniz istikametinde daha yoğun kullanacağınız güzergahlar üzerinde çalışma yapılabilir. Böylelikle kendi aracınızla ilk sürüş deneyiminizde ortaya çıkabilecek aksilikler minimuma indirilir.

19 Yıllık Sürücü Eğitimi Deneyimi

1997 den bugüne tamamen resmi olarak 30.000 in üzerinde kursiyerimiz bizden ehliyet ya da özel direksiyon eğitimi aldılar. Bu süre içerisinde kazandığımız derin tecrübe ve genç ekibimizin yüksek enerjisi sayesinde “Sürücü Eğitimi Bizim İşimiz.” Sloganımızın hakkını verdiğimize inanıyoruz.

DERS PROGRAMI

DERS 1- 2 :

İlk ders kursiyerin durumuna göre trafiğe kapalı pistte veya trafiğin yoğun olmadığı bir bölgede teorik bilgilerin aktarımı ile başlar. (10 – 15 dakika) Paneller, donanımlar, pedallar ve kumanda kolları tanıtılır. Araç kullanmadan önce yapılan hazırlıklar (ayna,koltuk ayarı vb.), direksiyon tutma ve bakış tekniği anlatılır. Dur-kalk ve vites değiştirme çalışması yapılır. Yokuş yukarı kalkış tekniği gösterilir. Dönüşler ve şerit değiştirme uygulanır. 1. ve 2. vites kullanılır. 40-50 km civarı yol yapılır.

DERS 3 - 4 :

Yine trafik yoğunluğunun düşük olduğu bölgelerde derse başlanır. İlk derste öğrenilenler tekrarlanır ve uygulanır. Fren mesafesi, frenleme teknikleri, vites yükseltme ve vites küçültme anlatılır ve uygulanır. Geri vites kullanımı ve geri manevra gösterilir. Yolda karşılaşılabilecek tehlikeler üzerinde durulur. Değişik yol ve yük durumlarına göre uygun devir ve uygun vites kavramı üzerine uygulama yapılır. Yol hakimiyeti, kavşaklar, dönel kavşaklar, sinyal verme ve yolda uygun şeridi seçme üzerine çalışma yapılır. Park denemesi ile ders tamamlanır. 1 – 2 ve 3. Vites kullanılır. 50 – 60 km civarı yol yapılır.

DERS 5 - 6 :

Bu derste artık trafiğin daha yoğun olduğu bölgeler kullanılabilir. Önceki derslerde öğrenilen bilgiler tekrarlanır ve uygulanır. Trafiğe adaptasyon için akıcı trafik içerisindeki araçlara karışılır. Sokak aralarında sürüş tatbik edilir. Yol durumuna göre tüm vitesler kullanılır. Park denemesi ile ders tamamlanır. 70 – 80 km civarı yol yapılır.

DERS - 8 :

Bu derste semt fark etmeksizin İstanbul içi yollara çıkılabilir. Kursiyerin sık kullanma ihtimali olan güzergahlar tercih edilebilir. TEM ,E-5 ve sahil yolları gibi yollar kullanılabilir. Otobanda sürüş ve dikkat edilmesi gerekenler üzerinde durulur. Sollama ve yol verme kuralları anlatılır.  Park çalışması ile ders tamamlanır. Tüm vitesler kullanılır. 80 km civarı yol yapılır.

DERS 9 - 10 :

Yine trafik yoğunluğu fark etmeksizin istenilen güzergahlar kullanılır. Karşılaşılabilecek aksiliklere karşı defansif sürüş teknikleri, konforlu sürüş tekniği ve yakıt tasarrufu sağlanması için uygulanabilecek teknikler üzerinde durulur. Değişik hava koşullarında dikkat edilmesi gerekenler anlatılır. Gece araç kullanma ile ilgili bilgi verilir. Öğrenilenlerin tamamı tekrar edilir. Park çalışması ile ders tamamlanır. Tüm vitesler kullanılır. 80 - 100 km civarı yol yapılır.

 

Genel hatlarıyla ders programı yukarıdaki gibi olmasına rağmen derslerin seyri elbette kursiyerin durumuna, öğrenmeye yatkınlığına göre değişiklik gösterebilir. Kursiyerlerimiz derslerin en azından iki saatlik kısmını havanın karanlık olduğu saatlerde almayı tercih etme konusunda yönlendirilir.

 

YİNE BİR İLK

Kendi Aracınızda İlk Sürüşünüzde Yanınızdayız...

Minimum 10 saatlik ders programını tamamlayan kursiyerlerimiz! Kendi aracınızda sizi yalnız bırakmıyoruz. Kendi aracınızda ilk deneyiminizde öğretmeniniz ücretsiz olarak size eşlik ediyor. Kendi aracınızın özelliklerine uygun tavsiyeleri ile hem heyecanınızı azaltıyor, hem de daha güvenli bir başlangıç sağlıyor. Böylelikle kötü tecrübe yaşama şansınız da en aza indirilmiş oluyor.

ÖNEMLİ NOT: Muhattabınız Bir Eğitim Kurumu

İstiklal Sürücü Kursu’ndan alacağınız özel direksiyon dersleri sırasında yaşayabileceğiniz bir hoşnutsuzluk durumunda karşınızda şahıslar değil, eğitim kalitesini ilke edinmiş bir kurum bulursunuz. Her türlü rahatsızlığınızı gönül rahatlığı ile şahıslarla karşı karşıya kalmaksızın yönetim ile paylaşabilirsiniz ve hoşnut olmadığınız durum talebiniz doğrultusunda ivedilikle giderilir.

Disiplin ve denetimi sıkı tutan bu anlayış ile hoşnut olmadığınız durumlarla karşılaşma ihtimalinizin ne kadar düşük olduğunu sizler de tahmin edebilirsiniz.

 
Not : Derslerinizi 48 saat önceden iptal edebilirsiniz.Ders esnasında ehliyetinizin yanınızda bulunması gerekmektedir.
Duyurular
1
1
1
1
Artık özel direksiyon derslerimiz hem Avrupa hem de Anadolu yakasında kapınızda...
Haberler
Yeni web sitemiz üzerinden Motor, Trafik ve İlkyardım sorularının tamamını çözebileceksiniz. Üstelik cevaplarınız otomatik olarak kontrol edilecek!
Türkiyenin ilk ve tek interaktif sürücü kursu sitesi ile bütün derslere ait konu anlatımlarını sitemizde bulabilecek, sıkılmadan internetin olduğu her yerde sınava hazırlanabileceksiniz...

İSTİKLAL SÜRÜCÜ KURSLARI

Taksim Şubesi: İstiklal Caddesi Galatasaray Meydanı Aznavur Pasajı Kat:7 (Galatasaray Lisesi Karşısı) Beyoğlu/İSTANBUL
Tel: 0212 243 49 43 - Gsm: 0530 176 88 33

Halıcıoğlu Şubesi: Aktarlar Kahyası Sokak No:13/A (Halıcıoğlu Metrobüs Durağı Karşısı) Beyoglu/ISTANBUL
Tel: 0212 235 53 53 - Gsm: 0533 778 00 81


Bu Sitede HazırKurs v1.0 Kullanılmaktadır.
Kameracekimi.Net
Özel Direksiyon Dersi

Sizi Arayalım
Adınız Soyadınız :

Arzu ederseniz numaranızı bırakın,

Biz sizi arayalım.

 
Telefon Numaranız :